W Katowicach ruszyły samochody elektryczne na minuty!

W Katowicach ruszyły samochody elektryczne na minuty!

Grudzień 4, 2018 0 przez admin

Katowice otrzymały do dyspozycji elektryczne samochody na minuty.

Jak zapowiada Tauron do końca roku ma powstać flota 20 samochodów składająca się z  – VW e-Golf, Nissan LEAF, BMW i3 i RENAULT ZOE. Aktualnie (od 4 grudnia) dostępnych jest 10 samochodów. 

Miesiąc wcześniej bo już w listopadzie uruchomione zostały 4 szybkie stacje ładowania (DC) oraz 19 przyśpieszonego ładowania (AC).

Gdzie są stacje ładowania w Katowicach?

Mapa ładowarki elektryczne w Katowicach

Stacje znajdują się w centrum miasta – np. przy Centrum Kongresowym, Hotelu Vienna House (ul. Sokolska 24), Hotelu Novotel  (al. Roździeńskiego 16) Dodatkowo stacje zostały zainstalowane na os. Witosa, Ligocie, Bogucicach, Piotrowicach-Ochojcu i Giszowcu. 

Aktualnie uruchomione zostały 23 ładowarki elektryczne na terenie Katowic. Zgodnie z zapowiedziami docelowo ma powstać aż 100 punktów ładowania!

Oznacza to, że zapewne Katowice będą jednym z najlepiej rozwiniętych miast w Polsce pod względem ilości ładowarek elektrycznych dla samochodów!

Początki elektromobilności na Śląsku

Dla firmy Tauron to na ten moment program pilotażowy – pierwsze testy tego jak działa zarządzanie procesem ładowania samochodów i infrastrukturą. Jest to również test dla obsługi floty samochodów.

 Testy samochodów elektryczny i ładowarek elektrycznych

Dla spółki uruchamiającej usługę wypożyczania samochodów w Katowicach (Magenta Grupa TAURON)   jest to bardzo istotny moment ze względu na testowanie 4 najpopularniejszych marek produkujących samochody elektryczne jak i różnych ładowarek.

Walka ze smogiem w Katowicach

Powstanie Car-sharingu w Katowicach jest efektem współpracy dwóch firm – ING Banku Śląskiego oraz spółki Tauron. Firmy mają wiele celów związanych z nową działalnością, jednak najistotniejszymi wydaje się być wskazanie alternatywy dla posiadania własnego samochodu w centrum miasta.

Użytkując samochód elektryczny z wypożyczalni na minuty mamy podobno zapomnieć o problemach z miejscami parkingowymi i kosztach posiadania własnego samochodu.

E car od Taurona
Samochody Elektryczne na minuty w Katowicach

Czy Samochody elektryczne w Katowicach mają szanse?

Fanów elektrycznych samochodów przybywa z roku na rok, co więcej uruchomiona usługa skuterów elektrycznych wydaje się zyskiwać fanów z miesiąca na miesiąc. Przemieszczając się po Katowicach widać, że nawet w zimne dni skutery cieszą się popularnością.

Samochody elektryczne z wypożyczalni na pewno nie są jeszcze alternatywą zupełnie dla własnego samochodu (np. podróże między miastami) – ale w samym centrum myślę, że są dużo lepszą alternatywą niż KZK GOP.