Elektryczne premiery 2019

Elektryczne premiery 2019

Styczeń 17, 2019 0 przez admin

Rynek aut elektrycznych przeżywa obecnie swój rozkwit. W najbliższych miesiącach czeka nas kilka znaczących premier samoch, na które czeka cały świat. Oto, co czeka nas w 2019 roku w pigułce.

Nowy Nissan Leaf E-Plus

Lada dzień czeka nas premiera długodystansowej wersji znanego i sprawdzonego produktu Nissana. Bateria w tym aucie ma przekroczyć 60 kWh

Jest to wyczekiwany od dłuższego czasu model, który prawdopodobnie zaraz po premierze będziemy mogli zamawiać w oficjalnej sieci sprzedaży Nissan.

Audi e-tron 55 Quattro 

Znamy już wygląd tego samochodu i jego podstawowe parametry. Trwa jednak wyścig między Audi i Mercedesem dotyczący tego, kto pierwszy wdroży swój konfigurator i pozwoli składać zamówienia. 

Audi wydaje się być znacznie bliższe celu i mówi się o udostępnieniu możliwości zamawiania w Europie do połowy tego roku.

Mercedes EQC 400 

Wspominając o wojnie Audi i Mercedesa, nie można nie przejść do tego modelu. Samochód oficjalną premierę ma co prawda za sobą, jednak nadal oczekujemy na potwierdzenie wszystkich parametrów technicznych i co najważniejsze, na możliwość składania zamówień. 

Od września 2018 oczekujemy na ceny i możliwość składania zamówień. Póki co jednak sytuacja podobna jak w Audi – czyli…prosimy poczekać.

Hyundai Kona Electric i Kia e-Niro

Te dwie konstrukcje pochodzące z blisko współpracujących koreańskich firm to najbardziej dostępne z dziś wspomnianych premier. Pierwsze dostawy Kony docierają już o Europy, w Polsce oficjalna strona firmy nie podaje szczegółów na temat dostępności. Musimy uzbroić się w cierpliwość. 

Podobnie sprawę przedstawia Kia. Lada dzień mają rozpocząć się dostawy i możliwość zamawiania, jednak konkretnych terminów brak. Wszystko rozwiązać powinno się w najbliższych tygodniach.

Skoda E-Citigo

Na koniec zostawiliśmy sobie najmniejszego przedstawiciela tegorocznych premier. Bliźniak Volkswagena e-Up prawdopodobnie zadebiutuje w bardzo niskiej jak na auta elektryczne cenie. Może on sporo namieszać szczególnie w większych miastach, gdzie od dawna mówi się o wprowadzeniu ograniczeń.